Pierwsze urodziny bloga

Tak, dokładnie rok temu dodałam tutaj pierwszy wpis. Był krótki, ponieważ wówczas chciałam się tylko przywitać ze światem i bardzo ogólnie zarzucić tematykę bloga. Jednak, skoro dzisiaj blog “obchodzi” swoje pierwsze urodziny, nie mogę zapomnieć o wpisie.

Małe podsumowanie

Mimo tego, że w minionym roku wydarzyło się u mnie całkiem sporo, o czym pisałam wczoraj, ilość wpisów na blogu nie można uznać za imponującą. Jednak kiedyś wspomniałam, że pisanie jest dla mnie relaksem. Więc nie chcę narzucać na siebie presji dodawania wpisów, gdy tego nie czuję. Mimo wszystko, poniżej zrobię bardzo małe urodzinowe podsumowanie.

Wyzwanie #nonshopping

Sama narzuciłam sobie to wyzwanie. Wynika to z faktu, że w styczniu poprzedniego roku udało mi się nie kupić nic. Wówczas stwierdziłam, że dobrze byłoby kontynuować tę passę. Co prawda udawało mi się to raz lepiej, raz gorzej. Jednak, jak wspomniałam wczoraj, ogólnie wyzwanie to mogę uznać za udane.

Mimo że od czasu do czasu bywałam w galeriach handlowych, udawało mi się unikać promocji. Raczej skupiałam się na kupowaniu rzeczy i ubrań, które są mi faktycznie potrzebne. Jednocześnie pozbyłam się dużej części posiadanych przedmiotów. Zatem można uznać, że po minionym roku mam zdecydowanie mniej rzeczy niż bywało do tej pory.

Recenzje książek

Przyznam szczerze, gdy zaczynałam blogowanie, byłam przekonana, że w ciągu tych miesięcy zrecenzuję dużo więcej książek, niż ma to miejsce realnie. To nie oznacza, że przestałam czytać. Jednak obecnie sięgam głównie po poradniki biznesowe i inwestycyjne. Tych natomiast raczej nie miałam zamiaru tutaj recenzować.

Wyjątkiem była książka Michała Szafańskiego “Finansowy Ninja“, jednak naprawdę uważam tę pozycję za obowiązkową dla każdego. Autor zawarł w niej mnóstwo porad i informacji przydatnych minimalistom i nie tylko. Podejrzewam, że nie jest to ostatnia książka o podobnej tematyce, którą tu opiszę. Jednak będą to na pewno tytuły, które naprawdę uznam za warte polecenia.

Postanowienia urodzinowe

Skoro urodziny bloga pokrywają się z rozpoczęciem nowego roku, trudno nie rzucać hasłami o postanowieniach noworocznych. Jednak ja nie mam takiego zamiaru. Postanowienia wolę zamienić na plany. A tych mam całkiem sporo. Jednocześnie trzymam kciuki, aby moje wady nie przeważyły i żeby nie skończyło się jak zawsze.

Fotografia

Po pierwsze, naprawdę chciałabym, aby pojawiało się tutaj więcej moich autorskich zdjęć. I myślę, że jestem na całkiem dobrej drodze. Wczoraj wspomniałam, że kilka tygodni temu ukończyłam kurs podstaw fotografii oraz ze rośnie we mnie zajawka na ten temat. Dlatego też dzisiaj wybrałam się na mały spacer po Nowej Hucie i popróbowałam swoich sił. Wiem, że do ideału mi daleko, jednak sprawiło mi to niemałą radość.

Wynik moich pierwszych zabaw z fotografią i obróbką.

Jednocześnie, wszyscy wiemy, że na urodziny powinno się dostawać prezenty. W związku z tym, wczoraj zrobiłam (sobie) mały prezent urodzinowy i zapisałam się na fotograficzny kurs online. Jest to kurs z fotografii produktowej, ponieważ bardzo ciekawi mnie ten aspekt robienia zdjęć. I na pewno trochę się z tym pobawię niedługo.

Wpisy

Jasne dla mnie jest, że im więcej wpisów tutaj wrzucę, tym większą mam szansę trafić do szerszego grona czytelników. Dlatego na pewno postaram się wrzucać wpisy częściej, aby były one bardziej regularne. Plan jest też taki, aby pojawiały się bardziej skondensowane treści. Pojawiają mi się w głowie pewne pomysły, zatem pozostaje mi je jedynie realizować.

Jednocześnie, jeśli ktoś z Was chciałby poczytać co sądzę na konkretny temat, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpowiedzieć mi to w komentarzu lub wysyłając wiadomość na mojego maila: magda@myminimalworld.pl. Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Kolejne książki

Zdecydowanie częściej muszę przysiąść do lektur o tematyce minimalizmu. Przede wszystkim dlatego, aby skonfrontować to, co myślę z opiniami innych osób. W końcu nie daję sobie wyłączności na prawidłowe pojmowanie minimalizmu. Ponadto wydaje mi się, że książek o tej tematyce powstaje coraz więcej, dlatego chciałabym pomóc Wam wybrać te, do których naprawdę warto sięgnąć.

Jednocześnie, skoro i tak sporo czytam o biznesie i nie tylko, może i o takich książkach zacznę wrzucać wpisy od czasu do czasu. Oczywiście, nie będę się tutaj rozpisywać na temat każdej pozycji, którą przeczytam. Jednak jeśli trafię na tytuł, który uznam za warty polecenia, pewnie naskrobię tu kilka słów na jego temat.

Kolejne urodziny

Te dopiero za rok, jednak już dziś życzę sobie, aby blog się rozwijał i, aby coraz więcej osób mogło znaleźć tutaj jak najwięcej wartościowych treści. Oby mogło pojawiać się tu więcej wpisów z relacjami z podróży (jak dobrze pójdzie, to kolejny już niedługo) oraz podsumowań przeżytych doznań.

Oby kolejne miesiące były dla mnie dużo lepsze niż te pierwsze kilka dni tego roku. Aby życie nabierało rozpędu i pisanie sprawiało mi jeszcze więcej radości niż teraz. Niech moje gady rosną zdrowo, a zajawka na fotografię nie mija.

Każdego z Was zapraszam też do polubienia strony na Fb, gdzie zawsze informuję o pojawieniu się nowego wpisu na blogu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top